Книга оголошена переможницею в номінації “Найкраща книга для особистісного зростання” KBU Awards

Наші партнери, інвестори і друзі!

28 травня 2021 “Зовсім не страшна книга про життя, смерть і все, що поміж ними” — перша людяна книга про життя після поганих новин з лікарні — оголошена переможницею в номінації “Найкраща книга для особистісного зростання” під час церемонії нагородження KBU AWARDS 2020 від Kniga.biz.ua.

Ми безмежно вдячні кожному з вас за те, що більше року тому ви підтримали книгу і дали їй шанс не тільки на премію, але й на неймовірні зміни в життях тисяч людей, до яких вона потрапила завдяки вашим внескам на Спільнокошті!

Ми впевнені, що нагорода знайшла книгу вчасно і номінація – саме та, що потрібно. Адже у складний момент постановки діагнозу хтось опускає руки, а хтось – переходить на інший рівень сприйняття себе і якості свого життя, якщо має на що спертися. “Зовсім не страшна книга” може стати такою опорою. Піднімаючи теми-табу, книга дає потужний імпульс до особистісного розвитку й внутрішнього діалогу із собою про те, про що ми зазвичай боїмось говорити вголос.

Премія KBU AWARDS вручається в Україні вперше. За словами її організатора Дмитра Лаппо, 2020 року українськими видавництвами було видано більше 50 книг про розвиток бізнесу й особистісне зростання, написаних українцями. Але для українського читача це пройшло майже непоміченим. Завдання премії — максимально популяризувати хороші українські книги, а також підтримати і допомогти в просуванні тих авторів, чиї ідеї є актуальними не лише для України, а й для всього світу.

Завдяки нагороді KBU AWARDS 2020, Анастасія Леухіна, як авторка “Зовсім не страшної книги про життя, смерть і все, що поміж ними”, протягом 2021 року отримуватиме підтримку від Kniga.biz.ua на всіх українських інформаційних майданчиках організаторів, а також для просування книги на англомовний книжковий ринок як основне місце обміну ідеями у світі.

Анастасія Леухіна, авторка“Зовсім не страшна книга” — це інструмент формування запиту на зміни в медицині знизу. Коли людина потрапляє в систему охорони здоров’я, отримуючи погані новини з лікарні, дуже важливо, аби вона, перш за все, зберігала гідність. Кожен має право на гідне життя і радість, попри будь-яку хворобу. Перемога в премії KBU Awards надзвичайно важлива для нас! ГО “Горизонталі” — це велика волонтерська команда, що більше року працює над виходом і просуванням книги. Така підтримка від суспільства є сигналом, що наша робота, на яку витрачаються надзусилля небайдужих людей, дійсно цього варта.”

Олена Кондратенко, сімейна лікарка, у минулому дитячий реаніматолог (м. Дніпро)“Чи потрібна “Зовсім не страшна книга” кожному? Не впевнена. Але вона дуже важлива для суспільства, як маячок на шляху до цивілізованого та якісного паліативу. Потрібна онкологам як підтримка у їхній виснажливій праці. Потрібна пацієнтам та їхнім родичам на самому початку в процесі їхнього паліативного шляху. Потрібна в хоспісах. Потрібна фондам, що допомагають і пацієнтам, і лікарям. Потрібна студентам-медикам як орієнтир того, чому потрібно вчитись. Ця книга може стати поштовхом для діалога між пацієнтами, лікарями і системою”.

Ігор Заставний, сімейний лікар, співзасновник сімейної амбулаторії “Вулик”, член правління Академії сімейної медицини України (м. Львів)“В кожного (кожної) сімейного лікаря та лікарки є свої історії (їх сотні та тисячі) — від дуже складних до дуже життєрадісних. Ми переживаємо ці історії із своїми пацієнтами щодня і щогодини. Ми завжди гостро потребуємо етичних, комунікаційних та емпатичних навчань. Вдячний Анастасії Леухіній за “Зовсім не страшну книгу”. Те, що Ви робите з командою – вкрай важливо!”

Шлях до побудування людиноцентричності в українській медицині продовжується. Книга вже вийшла шрифтом Брайля. Наразі готується аудіо та електронна версія книги, ведеться її переклад іншими мовами. Команда отримала фінансування від Фонду Держкіно та знімає “Зовсім не страшний фільм” про те, як і чому була написана “Зовсім не страшна книга”, а також про людиноцентричність в системі охорони здоров’я в Україні.

У співпраці з Україно-Швейцарським проектом “Розвиток медичної освіти” Анастасія Леухіна разом із 15 викладачами медичних вишів розробляє курс про людяність для майбутніх медиків. У його основі лежать ідеї з книги. Анастасія Леухіна та команда ГО “Горизонталі” прагнуть змінити генетичний код медичної освіти й системи охорони здоров’я країни загалом, щоб системно допомагати медикам бачити в пацієнті людину, а пацієнтові й громадянину — бажати власної суб’єктності, дотримання своїх прав і збереження гідності в будь-яких обставинах.

Кожен з вас – це частина нашої команди, що зробила і продовжує робити ці неможливі для однієї людини великі речі! Разом ми можемо більше!